Czy w Krakowie wynajęcie samochodu jest możliwe?

Odpowiedź brzmi „tak!”. Nie brakuje w Krakowie firm, które w swojej ofercie posiadają właśnie wynajem samochodów. Wiele z nich oferuje podstawianie samochodu we wskazane przez klienta miejsce. Czasem wiąże się to z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów – zazwyczaj nie przekraczają one jednak kwoty pięćdziesięciu złotych. Rozsądnie jest więc zapoznać się z ofertami znajdującymi się w Internecie i wybrać tą, która będzie najbardziej dostosowana do posiadanych potrzeb.

Ceny. Pod tym względem oferty są naprawdę zróżnicowane. Za wynajem zapłacić można od około sześćdziesięciu do aż trzystu złotych za dobę. Wszystko uzależnione jest od klasy samochodu, z którym mamy do czynienia. Jeżeli samochód zostanie wypożyczony na dłużej, to koszt dobowy będzie mniejszy. Wynajem samochodu możliwy jest jednak dopiero po okazaniu prawa jazdy oraz dowodu tożsamości. Często wypożyczalnie wymagają również kopii dokumentów, które należy pozostawić u nich na miejscu. Standardem jest także depozyt, który wynosić może od pięciuset do nawet tysiąca złotych. Ma on jednak postać zwrotnej kaucji, która oddawana jest w momencie oddania samochodu.

Parkowanie w Krakowie – prawdziwa zmora kierowców W Krakowie zdecydowano się wprowadzić strefy ograniczone ruchu oraz parkowania. Wszystko po to, aby stare zabytkowe dzielnice Krakowa nie zostały zablokowane. Do ścisłego centrum wjadą w związku z tym tylko ci, którzy posiadają pozwolenie władz miasta. Trzeba jednak pamiętać, że strefa ta wiąże się ze znacznym ograniczeniem dozwolonej prędkości – jechać można tutaj tylko dwadzieścia kilometrów na godzinę. Aby dozwolona prędkość była przestrzegana, w mieście znajduje się doskonale wykonany system monitoringu, który działa na zasadzie podobnej, jak fotoradary. W strefie tej wydzielono także strefę A. tutaj poruszać mogą się tylko piesi oraz rowerzyści. Chodzi w tym wypadku o część chętnie odwiedzanego przez turystów Rynku.

Autor

Aleksandra Mac

Pracownik biura wycieczek, Wrocław.

Zobacz również