Kraków – perła turystyczna Małopolski

Kraków wraz z okolicami cieszy się rosnącym z roku na rok zainteresowaniem wśród turystów. Odpowiada za to przede wszystkim wielowiekowe dziedzictwo historyczne i bogata kultura, jaka kwitnie w mieście. Rozrasta się też zaplecze turystyczne, dzięki któremu każdego roku miasto jest w stanie obsłużyć miliony turystów z kraju i zza granicy. O skali zjawiska niech świadczą 3.000.000 osób korzystające każdego roku z lotniska w Balicach. Większość z nich to właśnie turyści. Dogodne położenie komunikacyjne Bardzo ważne dla przepływu strumieni odwiedzających jest położenie Krakowa na zbiegu licznych węzłów komunikacyjnych naszego kraju.

Stolica Małopolski jest znakomicie skomunikowana dzięki kolejom oraz liniom lotniczym, a sieć dróg umożliwia łatwe podróżowanie do innych miast tej części kraju. Osoby odwiedzające Kraków coraz częściej decydują się na wynajem samochodów z wypożyczalni na lotnisku, co pozwala im na wygodne zwiedzanie miasta oraz podróżowanie po całej Małopolsce. Spore znaczenie ma tu fakt położenia Krakowa przy autostradzie A4, części trasy E40, europejskiego szlaku łączącego Ukrainę z Niemcami. Samochody na wynajem na lotnisku Kraków-Balice Międzynarodowe lotnisko Krakowa, Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice, położony jest w Balicach, miejscowości oddalonej od centrum miasta zaledwie o 11 kilometrów.

<

Można stamtąd bardzo łatwo dostać się do miasta zwłaszcza dzięki połączeniom kolejowym, które wspierają darmowe autokary dowożące podróżnych z terminala do stacji kolejowej. Alternatywą jest kosztujący około 50 złotych i trwający mniej więcej 25 minut kurs taksówką. Z kolei wynajęcie samochodu umożliwia samodzielne zwiedzanie całego Krakowa, a wiele osób decydujących się na tę opcje traktuje miasto tylko jako bazę wypadową do zwiedzania Małopolski oraz południowych sąsiadów naszego kraju. Duża ilość turystów to duża konkurencja, dzięki czemu możliwe jest wynajęcie najmniejszych samochodów miejskich już nawet za około 650 złotych tygodniowo.

Autor

Dagmara Hyż

Pracownik biura wynajmu pojazdów samochodowych, Bydgoszcz.

Zobacz również