Samochód kontra tramwaj, czyli o poruszaniu się w Krakowie

Planowany urlop bardzo często jest jednym z tych wydarzeń, których nie możemy się doczekać na długo przed jego rozpoczęciem. Skreślamy kratki w kalendarzu, staramy się zaplanować każdy szczegół i szczególnie uważnie opracowujemy trasę zwiedzania. A jednak pewna kwestia nadal domaga się rozstrzygnięcia. Jeśli planujemy urlop spędzony w Krakowie, powinniśmy zastanowić się między innymi nad tym, jak będziemy przemieszczać się tak po samym mieście, jak i po jego okolicach.

Do wyboru mamy komunikację miejską oraz wynajęty w tym celu samochód, nie można przy tym nie zgodzić się, że każde rozwiązanie ma swoją specyfikę. Podróż autobusami niemal zawsze wiąże się z poczuciem niepewności, podczas gdy wypożyczony samochód daje nam gwarancję, że wsiądziemy do niego i będziemy mogli dostać się wszędzie tam, gdzie tylko mamy na to ochotę. Co więcej, komunikacja miejska potrafi zaskakiwać. Nigdy nie wiadomo, ile tak naprawdę trzeba będzie czekać na tramwaj, niekiedy niepewne jest przy tym nawet do, czy uda się znaleźć miejsce umożliwiające swobodny transport. A jednak i komunikacja miejska nie wydaje się rozwiązaniem pozbawionym zalet.

Nie trzeba martwić się o miejsce parkingowe ani przejmować się tym, że nasza orientacja w terenie pozostawia wiele do życzenia. Z kolei za wynajmem samochodu przemawia przede wszystkim wygoda. Można dojechać nim tam, gdzie się planuje nie obawiając się, że realizacja celu będzie natrafiała na ograniczenia. Co więcej, coraz częściej można usłyszeć o ofercie obejmującej nie tylko sam samochód, ale i wykwalifikowanego kierowcę.

Autor

Dagmara Hyż

Pracownik biura wynajmu pojazdów samochodowych, Bydgoszcz.

Zobacz również